Підтримка жінок, уразливих до насильства та постраждалих від гендерно-обумовленого й домашнього насильства. Покращення психічного здоров’я жінок, які вживають наркотики, секс-працівниць, транс*жінок та жінок, які живуть з ВІЛ

В рамках національних проєктів «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» та «Механізм реагування Глобального фонду на COVID-19», які реалізуються за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією по програмним компонентам «100 % життя» — Мережа ЛЖВ, БО «Позитивні жінки» розпочала діяльність проєкту «Лідерство жінок у відповіді на епідемію ВІЛ» ще за двома компонентами — 213М та 216М.

Період реалізації проєкту: березень 2022 року — грудень 2022 року.

Метою діяльності БО «Позитивні жінки» в рамках напрямку 213М є організація допомоги на базі організацій спільнот, підвищення обізнаності та здатності жінок розв’язувати проблеми, пов’язані з різними формами насильства, за допомогою методології WINGS та інших інструментів. А також розвиток і впровадження комплексних програм по роботі з кривдниками (включно з їхнім системним фінансуванням з боку держави), створення безпечних просторів для жінок, зокрема уразливих до насильства та ВІЛ (в першу чергу на базі спільнот) та надання послуг виключно в інтересах жінки, враховуючи її безпеку, стан та фактори вразливості.

Завдання:

  1. Покращувати ситуацію з гендерно-обумовленим насильством на місцях силами активісток спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, конкретно у сфері безпосереднього захисту прав жінок, постраждалих від насильства, які звернулись по допомогу.
  2. Акцентуватися на активностях, які вирішують не тільки питання допомоги постраждалим від насильства, але й запобігання насильству та протидію йому.
  3. Створювати безпечні простори для жінок, зокрема уразливих до насильства та ВІЛ.
  4. Робити доступнішими вже існуючі сервіси для жінок (наприклад, у наркозалежних жінок обмежені можливості отримання послуг через питання доступності замісної підтримувальної терапії у кризових центрах).
  5. Окрім короткострокових інтервенцій з надання безпечного простору, розвивати та впроваджувати довготривалі програми (понад 3 місяці).

Метою діяльності БО «Позитивні жінки» в рамках напрямку 216М є забезпечення доступу жінкам, які вживають наркотики, жінкам, які живуть з ВІЛ, секс-працівницям та транс*жінкам до послуг з підтримки психічного здоров’я.

Завдання:

  1. Розробка програми «Школа рівноваги», яка складається з циклу вебінарів для жінок, які живуть з ВІЛ, жінок, які вживають наркотики, секс-працівниць та транс*жінок до послуг з підтримки психічного здоров’я з фокусом на подолання депресивних станів, материнської депресії та профілактику суїцидів.
  2. Надання психотерапевтичної допомоги у зв’язку із психічними станами, спричиненими втомою від соціальної ізоляції, погіршенням соціально-економічного становища, пережитим насильством, синдромом професійного вигорання тощо.
  3. Здійснення супроводу та/або скерування жінок, постраждалих від насильства, в кризові центри та притулки, дружні до жінок, які живуть з ВІЛ, є уразливими до ВІЛ, використовуючи створену базу даних та партнерські угоди.
d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed