Розвиток дітей з особливими потребами

Благодійна організація «Позитивні жінки» у партнерстві з Київським міським центром реабілітації дітей з інвалідністю з червня 2017 року працюють над реалізацією проекту: «Формування у батьків знань та навичок з індивідуальних потреб в реабілітації власних дітей з функціональними обмеженнями та їх соціальної адаптації».

Проект реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Термін реалізації проекту: 1 червня 2017 року – 30 жовтня 2017 року.

Метою цього проекту є навчання батьків дітей з особливими потребами та формування навичок самообслуговування у дітей в домашніх умовах. Також в рамках проекту планується навчити сім’ю зрозуміти особливості власної дитини, і як наслідок ставити перед собою цілі, які потрібно досягти за певний період часу по самообслуговування для кращої адаптації, соціалізації дитини з інвалідністю. Крім того, метою проекту є гуртування родин один з одним, та спонукати і навчити подружжя в однаковій мірі і консолідовано здійснювати догляд та виховання своїх дітей.

Як саме працюватиме цей проект? Спочатку на базі Київського міського центру  реабілітації дітей з інвалідністю буде створено навчальний тренінговий центр для батьків, до якого долучено три спеціальні тренери та один міжнародний експерт. Саме вони, по спеціально створеній та адаптованій під потреби українських родин навчальній програмі, протягом трьох днів навчатимуть сім’ї (тата чи маму) оволодінню навичками самообслуговування та мобільності, діяльності в повсякденному житті (догляд за власним тілом, приготування їжі, здійснення розрахункових платежів в магазині, догляду за побутом та домашніми тваринами тощо).

По завершенню навчання “батьки-студенти” складатимуть практичні іспити, аби визначити рівень умінь та навичок, які вони отримали в результаті навчання. А саме, наприклад, чи навчилася їх дитина без допомоги батьків  мити посуд, одягатися чи роздягатися, слідкувати за особистою  гігієною (чистити зуби, розчісувати волосся, мити руки), пересуватися самостійно до туалету, на візочку, в ліжку, в хаті, на вулиці тощо.

Загалом цим проектом буде охоплено 40 сімей, які виховують дітей з особливими потребами, що дасть змогу сформувати у батьків базу знань та навичок щодо реабілітації власних дітей в домашніх умовах, враховуючи їх індивідуальні можливості та потреби.

За задумом авторів цього проекту, в подальшому тренінговий центр не завершить свою роботу, а завдяки створеній навчальній програмі, у ньому проходитимуть навчання інші сім’ї, яким знання будуть передавати як фахівці Центру, так і батьки, які братимуть участь у проекті.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed