Група взаємопідтримки “Киянка+”

Група взаємопідтримки «Киянка +» створювалася, починаючи з 2014 року, і за цей час існувала як за допомогою проектів і донорів, так і за допомогою волонтерських вкладів її учасниць і залучених фахівців. Сама поява групи є наслідком епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, яка набуває все більш жіночих рис, так як жінки є більш вразливою і дискримінуємою групою населення. Жінки, які в зв’язку з придбанням нового статусу (життя з ВІЛ), пройшли величезну кількість випробувань, незаслужених принижень, позовів і конфліктів з системою охорони здоров’я, освіти, сфери послуг, захисту прав – зібралися разом в ядро групи і надають взаємну підтримку близько 150 жінкам з ВІЛ-позитивним статусом в Київському регіоні. Назва групи, участь в акціях і флешмобах щодо захисту жіночих прав, кожен рядок в правилах групи – все виходить від самих учасниць групи «Киянка +». Майстер-класи, арт-заняття, теми групових занять з психологом, місце і наповнення кожної зустрічі/заходу визначають саме вони. Ідеї виходять від їх прекрасних жіночих душ, люблячих сердець, мудрих очей і вірних дбайливих рук.

Донорський вклад до розвитку групи «Киянка+» отримав своє втілення у проекті «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок в м.Києві», який реалізовувався у 2016-2017 рр. благодійною організацією «100 відсотків життя. Київський регіон» у партнерстві з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна) і НУО «Позитивні жінки світу» (PWW, Нідерланди) за фінансової підтримки GileadSciencesEuropeLtd.

Всі жінки, учасниці групи «Киянка+» відзначають поліпшення якості свого життя, і пов’язують цей факт саме з участю в проекті та відвідуванням групи. Для однієї частини спільноти цінним є отримання необхідної інформаційної допомоги, для іншої – ряд консультацій у фахівця психолога. Учасниці допомагають одна одній знайти роботу та житло, а також саме завдяки ресурсу проекту і підтримці групи є мождивість освоїти нову професію або пройти навчальні курси.

Чудовим та гармонійним завершенням проекту «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок в м. Києві» став процес видання інформаційних брошур. Ця ідея визрівала у безпосередніх учасниць та активісток проекту ще з 2014 року, оскільки необхідність постійного насичення інформаційного простору в суспільстві якісною, зрозумілою та яскравою літературою завжди була основною складовою у подоланні стигми та дискримінації жіночої спільноти ВІЛ+.

Наповнення інформаційних брошур з’явилося завдяки довгій та кропіткій роботі над матеріалами, отриманими в результаті проведення фокус-групи з дівчатами з “Киянки+”, де жваво і натхненно обговорювалися теми та наповнення брошур, висвітлювані питання, цільова аудиторія, гама кольорів для друку. Все робилося завдяки зусиллям самих киянок: набір тексту, макетування брошур, співпраця з фотографом та дизайнером, написання та коригування життєвих історій, обговорення параметрів друку. Це дуже інформативна та надихаюча праця, що принесла довгоочікувані багаті плоди. Знайомимо вас з нею:

“Будь у тренді” – http://afew.org.ua/bud-u-trendi/

“Знай свої права” – http://afew.org.ua/znay-svoyi-prava/

“Життя продовжується” – http://afew.org.ua/zhittya-prodovzhuyetsya/

Гаряча лінія підтримки ВІЛ+ жінок м. Києва: +38 (067) 239 69 36

Текст підготувала Анна Арябінська

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed