Права жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні

Дослідження з такою назвою розпочали “Позитивні жінки” у 10 регіонах України. Всього заплановано охопити 500 жінок, форма дослідження – анкетування.

Анкета налічує 37 питань, які розділені на три головних блоки: “Особисті дані”, “Права людини у системі охорони здоров’я”, “Контекст та реалії жінок, які живуть з ВІЛ”. Керує дослідженням Світлана Мороз, координаторка з моніторингу дотримання прав, опитування проводять регіональні представниці.

За даними, отриманими БО “Позитивні жінки” від юристів під час попередньої співпраці, жінки, які живуть з ВІЛ, вкрай рідко звертаються за допомогою за фактами порушення їх прав.

На круглому столі, який відбувся 28 лютого, за ініціативи нашої організації та за підтримки ООН Жінки, Аксана Філіпішина, Представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності, сказала: «За 6 років моєї роботи на цій посаді, ми не отримали жодного звернення, жодної скарги стосовно дискримінації ВІЛ-позитивних жінок. Я розумію, в яких сферах ця дискримінація може відбуватися – в переважній більшості це розголошення ВІЛ-позитивного статусу під час реалізації своїх трудових прав, під час отримання медичних послуг, зазвичай тих, які стосуються репродуктивного здоров’я. Це дуже чутлива тема, особливо для жінок».

Регіони, які охоплені опитуванням: м. Київ, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська.

В рамках проекту “Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ”, який підтримується Мережею ЛЖВ, передбачено також надання безкоштовної юридичної допомоги ВІЛ-позитивним жінкам -консультування та супровід випадку. Юридичні послуги надає Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ).

 

Photo by Ryoji Iwata on Unsplash

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed