Позитивні жінки на Міжнародній конференції зі СНІДу

«Позитивні жінки» представили досвід України у сфері підтримки жінок, які живуть з ВІЛ, розвитку жіночого лідерства та захисту прав на 22-й Міжнародній конференції зі СНІДу, яка пройшла з 23 по 27 липня в Амстердамі.

Олена Стрижак, голова правління організації, та Світлана Мороз, експертка з моніторингу дотримання прав, взяли участь у зустрічі з Міністрами охорони здоров’я, яка відбулася у день відкриття конференції. Україну на зустрічі представляла Уляна Супрун, виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я. Олена та Світлана піднімали питання дотримання репродуктивних прав ВІЛ-позитивних жінок, зокрема обмеження доступу до допоміжних репродуктивних технологій, та необхідності внесення змін до нормативно-правових актів, які цей доступ обмежують.

Світлана Мороз, Уляна Супрун та Олена Стрижак після зустрічі

Олена Стрижак виступила на пленарному засіданні «Вивчення інновацій відносно ВІЛ та вживання психоактивних речовин», з презентацією, в якій вона зробила фокус на жінках, які вживають наркотики (дивіться відео нижче, з 1:05:30). Також вона поділилася власним досвідом розвитку жіночого руху на сесії, присвяченій наснаженню дівчат та молодих жінок у боротьбі за подолання епідемії ВІЛ, організованою UN Women.

Разом з Наталією Лук’яновою з офісу UNDP в Україні, Олена представила модель гендерно-чутливих послуг для ВІЛ-позитивних жінок з числа внутрішньо-переміщених осіб в Донецькій та Луганській областях. Цей проект БО «Позитивні жінки» реалізувала у 2016 році, охопивши ВІЛ-позитивних жінок, які постраждали від військового конфлікту.

Віра Варига, Наталія Лук’янова (UNDP) та Олена Стрижак на постерній презентації проекту, 25 липня 2018

Світлана Мороз виступила з презентацією «Ключові групи: наші потреби мають значення, коли нам пропонують сервіси» на сесії Основної конференції «Послуги охорони здоров’я у відповідь на потреби ключових груп», а також говорила про необхідність декриміналізації передачі ВІЛ на тематичних сесіях, яких у програмі конференції було декілька.

Світлана Мороз на пре-конференції “Beyond blame”, 23 липня 2018

Досвід націоналізації Цілей сталого розвитку представила Аліна Ярославська, разом з Галиною Мещеряковою з українського офісу UN Women. «Позитивні жінки» – єдина громадська організація, яка приймала участь у консультаціях з націоналізації ЦСР в 9 регіонах України, та подавала пропозиції до індикаторів по Цілі 3 та Національної доповіді. Своїм досвідом використання стратегії Цілей сталого розвитку у досягненні поставлених задач спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, українки ділилися з іншими учасницями з регіону Східної Європи та Центральної Азії та конференції загалом.

Галина Мещерякова (ООН Жінки) та Аліна Ярославська на сесії по ЦСР, 26 липня 2018

Окремою важливою подією на конференції для наших делегаток стала презентація моделі допомоги ВІЛ-позитивним жінкам на прикладі розвитку групи взаємної підтримки «Киянка+». Її презентували Віра Варига та Ганна Арябінська. «Киянка+» – це унікальне середовище для жінок з ВІЛ у Києві, які підтримують одна одну 24/7, проводять спільні заходи, навчання, допомагають одна одній з дітьми, з пошуком роботи.

Вироби, які були зроблені руками учасниць “Киянки”, були виставлені на продаж у рамках конференції. Отримані кошти спрямовані на допомогу малозабезпеченим учасницям групи.

Ірина Нерубаєва (AFEW) та Віра Варига на постерній презентації проекту “Киянка+”

Марія Севериненко з Черкас також представила вироби ручної роботи, кошти від продажу яких будуть спрямовані на міський Центр допомоги жінкам “Мережка”.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed