Журналісти можуть допомоги у подоланні епідемії ВІЛ

Впродовж двох днів, 30 та 31 серпня, у Києві проходив Форум для регіональних медіа “Медреформа та ВІЛ/СНІД: як висвітлювати теми якісно, достовірно, цікаво?”, у якому взяли участь 50 журналістів/журналісток, репортерів/репортерок і редакторів/редакторок усіх типів регіональних медіа з 12 областей України.

Віра Варига, членкиня правління БО “Позитивні жінки”, виступила на Форумі у ролі спікерки блоку “Робота медіа з ЛЖВ: жінками, які живуть з ВІЛ, і представниками груп ризику”.

Під час виступу Віра висвітлила антидискримінаційну лексику та аргументовано спростувала стереотипи щодо жінок, які живуть з ВІЛ, працівниць комерційного сексу, споживачок наркотиків, людей з ЛГБТ-спільноти, а також закликала усіх учасників Форуму спільно руйнувати головний бар’єр у подоланні епідемії ВІЛ – стигму та нетолерантне ставлення.

“Я навела приклади того, як ми втрачали відкриті обличчя жінок, які готові були говорити про свій статус не ховаючись від світу, через неправильні інтерпретації, обрізання фраз у інформаційних матеріалах та публікаціях, коли втрачалася суть оригінального повідомлення” – говорить Віра, – “Я також звернула увагу учасників на те, що жінки, які готові до інтерв’ю, є дуже цінними для нашої організації. З ними проведена колосальна робота у рамках проекту “Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ”, який зараз реалізовується у 10 регіонах України.

Спочатку ми підтримуємо жінок під час консультацій “рівна-рівній”, потім запрошуємо на групи самодопомоги, допомагаємо прийняти свій статус. Потім більша частина жінок продовжують жити своїм життям, з усвідомленням того, які зміни відбуваються в їх житті, реалізовують свої плани, які будували ще до того як дізналися про свій ВІЛ-статус, або планують нове життя. І лише одиниці з них стають активістками, приймають рішення представляти інтереси жінок, які живуть з ВІЛ, у своєму регіоні.

На цьому етапі жінки частіше за все погоджуються на інтерв’ю, і зовсім мала їх частина готова відкрити своє обличчя. Вони для нас безцінні! І один необережний коментар, або спотворена фраза, яка може набути іншого змісту, якщо подана не повністю, назавжди відбиває бажання говорити про свій ВІЛ-статус відкрито”.

Віра поділилася з учасниками Форуму переліком тих тем, які ми можемо висвітлювати, надала контакти наших координаторок з 10 регіонів, розповіла про дослідження, яке було проведене у 2016 році  – “Сексуальне та репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерне насильство, економічні та політичні можливості жінок, які живуть з ВІЛ в Україні”, та які ми проводимо зараз серед ВІЛ-позитивних жінок України – “Права жінок, які живуть з ВІЛ”, та “Прихильність до АРВ-терапії”.

Організаторами Форуму виступила Мережа “100% ЖИТТЯ”.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed