Жінки з Дніпра, які зазнали насильства, отримали нові можливості

БО “Позитивні жінки-Дніпро” та БФ “Карітас-Донецьк” уклали безстрокову угоду на безкоштовне користування 2-х кімнатною квартирою для забезпечення реабілітаційного періоду жінок, які зазнали насильства.

Людмила Коломоєць, керівниця благодійної організації “Позитивні жінки-Дніпро” та шелтеру “Нова Я” розповіла докладніше:

Жінки, які зазнали насильства, та яких ми приймаємо до нашого шелтеру, мають обмежений період перебування у закладі – 6 місяців. Звичайно, є певна програма, за якою ми працюємо з жінкою, і протягом цього періоду вона має частково відновитися, набратися сил і мати певні передумови для побудови свого нового життя – залагодити питання з роботою, або з житлом, або вирішити питання щодо своїх взаємин з агресором.

Інколи буває так, що цих 6 місяців не вистачає, а залишити жінку ми не можемо, бо є певні правила, і є інші жінки, які потребують перебування у шелтері. До прикладу, зараз серед наших клієнток є жінка, з двома дітьми, один з яких інвалід. Вона мала спільне житло з чоловіком, доглядала за дітьми, а він постійно її лупцював. Коли вона втекла від нього і прийшла з дітьми до шелтеру, чоловік вичистив увесь будинок – в буквальному сенсі, навіть опалювальні труби вирізав. Їй зараз немає куди піти. Вона хоче продати той будинок, а це певна процедура оформлення документів на право власності, продаж і т.п. Тож зараз є чудова можливість перевести її з дітьми на цю квартиру – “Карітас-Донецьк” навіть бере цю клієнтку під свою опіку і навіть готовий допомогти фінансово.

Термін перебування на другому етапі реабілітації теж має свої обмеження в часі?

Так, теж 6 місяців. Людям потрібно чітко встановлювати строки, щоб вони мали розуміння, скільки у них є часу для того, щоб пройти певний шлях до початку самостійного життя.

Є якісь умови для жінок – що вони мають змінити?

Так, соціальний працівник разом з клієнткою визначають певні завдання, індивідуальні для кожної жінки, і вона має їх виконати.

Для всіх клієнток період реабілітації результативний?

Нажаль, не для всіх, але ми й не можемо вимагати від людей стати такими, як ми хочемо – це вже їх шлях. Ми готові підтримати, дати шанс, і неймовірно пишаємося тими жінками, які змогли і зараз почувають себе вільними та щасливими.

 

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed