
В Україні ВІЛ-позитивним людям дозволятимуть всиновлювати дітей
24 січня 2020 року Міністерство охорони здоров’я України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем».
В повідомленні про оприлюднення зазначено, що проект наказу розроблений з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України до міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України та законодавства України, з урахуванням інтересів дитини та виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 жовтня 2019 року по справі № 826/9445/18, яке набрало законної сили 08 грудня 2019 року. Справу проти МОЗ виграла одеситка Альбіна Котович, за підтримки адвоката Віталія Матвєєва.
Новим наказом передбачено внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, затвердженого наказом МОЗ України від 20 серпня 2008 року № 479, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2008 року за № 1022/15713, виклавши його у новій редакції.
Зауваження та пропозиції можна надсилати протягом 15 календарних днів (до 8 лютого 2019 року) за адресою: