«Українська традиція – захищена жінка!». Або як «Позитивні Жінки» по всій Україні на Жіночий Марш ходили

8 березня 2020 – ми долучилися до Маршу жінок по всій Україні! В багатьох містах України активістки БО «Позитивні Жінки» закликали владу дослухатися до наших вимог, які пов’язані з тим, що ВІЛ+ жінки та наркозалежні жінки потерпають від множинної дискримінації в Україні. Ці жінки стигматизуються не тільки за ВІЛ+ статусом чи наркозалежністю, але також за суспільним уявленням, що вони порушують загальний гендерний кодекс.

В цьому році Марш Жінок в Україні був організований з метою привернути увагу влади і суспільства до ратифікації «Конвенції Ради Європи про запобігання насильства над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами». Україна підписала Стамбульську Конвенцію ще в 2011 році, але вона досі не ратифікована.

Більше 30-ти наших активісток прийшли 8 березня на Михайлівську площу у Києві та долучилися до мітингу та ходи Жіночого Маршу-2020. Головуюча правління БО «Позитивні Жінки» Олена Стрижак підчас мітингу наголосила на вимогах ВІЛ+ жінок України щодо припинення множинної дискримінації та декриміналізації ВІЛ-статусу в країні на законодавчому рівні. Також вона закликала присутніх по допомогу у визволенні ВІЛ-інфікованої активістки Наталії Зеленіної, яка є ув’язненою на окупованій території Донецької області.

 

Мелітополь

Разом з іншими жіночими організаціями активістки  БО “Позитивні жінки” у Запорізькому регіоні вийшли 8 березня на головній площі міста Мелітополь із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію – Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Під час акції жінкам розповідали про ” Марш рівності”, стамбульську конвенцію,  та дарували жінкам квіти зроблені руками жінок.

 

Суми

«Позитивні жінки Суми” долучилися та підтримали проведення маршу флешмобом. Провели інформаційне зайняття на тему “Стамбульська Конвенція та де можна підписати Петицію!” , намалювали плакат “Ратифікуй Стамбульську Конвенцію”. Ми закликаємо ратифікувати в Україні “Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу з цими явищами!

 

Запоріжжя

Оксана Левада, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «Дуже наснажує рух жінок, який стартував у Запорізькому регіоні 7-8 березня вперше в історії регіону. До руху також доєднувались жінки які не відносяться до уразливих груп, але вони ВСІ ЖІНКИ які бажають – безпеки, захисту, щоб голос кожної жінки було почуто».

 

Харків

Олена Овчиннікова, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «В Харкові відбувся 5й Марш солідарності жінок, і вперше участь в заході прийняли активістки БО “Позитивні жінки”. Під час Маршу були озвучені перепони та дискримінаційні фактори щодо жінок, які живуть з ВІЛ. Дуже важливо, що ми отримали підтримку та розуміння в даних питаннях від учасниць та учасників Маршу, які висловили це позитивними вигуками! Емоції: відчуття спільності та підтримки, сестринства та очікуваних змін!»

 

Сєвєродонецьк

Юлія Кузміч, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «Дуже надихає, те що жінки не бояться відстоювати свої права,не бояться змінювати суспільство своїми переконаннями. Жінки Луганської області не втрачають надії і віри, що все змінюється на краще!!! Марш жінок 2020-це дійсно велика сила сестринства!»

 

Полтава

Ольга Моторненко, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «У Полтаві в перше пройшов марш Лагідної фемінізації. Прийшли не байдужі жінки і чоловіки, які не бояться відстоювати власні переконання і прагнуть змінювати світ на найкраще. Відчуття згуртованості, тепла, сили. Вдячність Полтавчанкам і жителям Полтавської області за активність і відчуття сестринства».

 

Чернігів

Оксана Неговська, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «Було дуже зворушливо! Дуже тішить, що багато жінок згуртовуються задля відстоювання своїх прав!» (Оксана приймала участь у марші в Києві)

 

Херсон

Наталія Тюнягіна, регіональна представниця БО “Позитивні жінки”: «Моє найкраще 8 березня! Атмосфера солідарності і підтримки!!! Дякую всім, хто не боїться відстоювати рівні права і можливості».

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed