Як Олена допомогла Галині. Позитивна історія розвитку спільноти

«Позитивні Жінки» діляться успішними історіями допомоги. Цього разу розповідаємо історію того, як Олена Вдовенко, активістка, членкиня БО «Позитивні жінки», учасниця ініціативної групи з першого дня заснування групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних жінок «Киянка+» допомагала Галині.

Галина прожила зі своїм чоловіком понад 10 років разом, в них були спільні захоплення та бізнес. І все було нібито добре з першого погляду, але все це лише гарний малюнок, який ми найчастіше собі малюємо коли бачимо таку історію з боку. Жінка вже не вперше зверталася про допомогу до соціальних працівниць БО «Позитивні жінки» в Києві з приводу домашнього насилля, отримувала допомогу, і навіть спільно з чоловіком проходила корекційну програму. Але психологічний стан абьюзера погіршився – рецидив був спровокований не тільки тим, що в умовах карантину вони перебували разом 24 години на добу, а й через те, що чоловік приохотився до алкоголю. «Раніше була можливість провітритися: вийти, дистанціюватися, «випустити пар», отримати якусь дозу позитивних емоцій, які перекривали негатив від конфліктів що стали відбуватися з завидною частотою — тепер це стало неможливим» – розповідає Галина. Звісно ж, кривдник відчував беззахисність жінки, розумів що та спільнота, яка її підтримувала, зараз має до неї доступ лише через телефон та вайбер. Введення карантину додало йому впевненості у безкарності. Претензії його ставали частішими і більш прискіпливими, і настав той момент, коли він все ж таки побив Галю, після чого втік з дому, віднявши в неї телефон. Чому, запитаєте ви? «А щоб не дзвонила та не питала допомоги!»

Галина вже рік як була учасницею ініціативної групи «Киянка+». На зустрічах ініціативної групи жінки обговорювали дуже важливі питання корисної діяльності спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Галина сама активно допомагала ВІЛ-позитивним жінкам, а саме: під час карантину шила захисні маски та відправляла їх іншим учасницям групи. Вона ділилася з новими учасницями групи своїм особистим досвідом життя з ВІЛ.  Також Галина відвідувала заходи з розвитку потенціалу. Жінка згадала останню зустріч на якій обговорювалися дії та створювався новий план дій стосовно допомоги жінкам під час карантину. Вона знайшла можливість зателефонувати одній з учасниць і попросити допомоги.

Олена Вдовенко

Олена Вдовенко активістка, членкиня БО «Позитивні жінки», учасниця ініціативної групи взаємодопомоги ВІЛ-позитивним жінкам «Киянка+» з першого дня її створення. Вона завжди відкликається на допомогу, має достатньо інформації та досвіду щодо життя з ВІЛ, розділяє цінності та мету організації, підтримує всі активності, являється «відкритим обличчям» для ЗМІ, має величезний авторитет, мотивує і наснажує своїм прикладом інших. Олена працює на гарячих лініях допомоги, має досвід кризового консультування. Вона сама, як учасниця ініціативної групи, визначилася зі своїм волонтерським внеском у спільну справу. Це консультування за програмою “рівна-рівній” та допомога в кризових ситуаціях насильства у вільний час від основної роботи.

Галина розповіла Олені про те, в якому становищі вона опинилася і про її потребу допомоги. Олена одразу відреагувала – ситуація вимагала негайного втручання. Жінка відразу взялася до розв’язання питання.

Як вже згадувалося, Галя не вперше зверталася за допомогою, але жодного разу не подала офіційної заяви до органів влади з цього приводу. Житлове питання, спільний бізнес, внутрішні страхи залишали рішучість жінки на півдорозі, позбавляючи можливості Галину це зробити. А тут ще й страх того що під час карантину в неї не буде повноцінного доступу до допомоги. Професійне консультування, підтримка та наснаження, яке їй надала Олена, було вчасним. Рухаючись на таксі по всіх необхідних закладах, жінка все ж таки вирішила поставити крапку — залишити кривдника, зробити так щоб він був під наглядом правоохоронних органів, убезпечуючи себе від наступних нападів.

Олена Вдовенко доклала всіх зусиль для того, щоб надати оперативну допомогу. Разом з Галиною був розроблений план дій, опираючись на який, жінки змогли розв’язати питання подання заяви до поліції. Оскільки ситуація склалася під час карантину, були деякі складнощі зі зверненням й поданням заяви. Олена знайшла контакти та зв’язалась з Судмедекспертизою, завдяки чому провели експертизу. Тільки після неї, на основі завіреної судмедекспертом довідки, яка підтверджувала нанесення жінці телесних ушкоджень, було подано заяву та порушено кримінальну справу по статті 126-1. Домашнє насильство.

Зараз Галина мешкає окремо від кривдника і чекає на рішення суду щодо цього провадження. Сьогодні, озираючись на ті важкі дні, Галина каже: «Як би не ця допомога та швидке реагування Олени, я б не знала як мені поводитися в такій ситуації, я б знову відступила, залишивши все «так як є». Жила б в очікуванні «наступного разу». Перший раз я почуваюся сильною і здатною себе відстоювати, я вже не втрачу цього відчуття! Завдяки підтримці учасниці ініціативної групи Олені я змогла розв’язати це питання під час карантину, це те, що турбувало мене найбільше. Якщо не вийде? Якщо заяву не приймуть, не вислухають і залишать мене наодинці з моїми проблемами, що тоді робити?  Зараз я маю час замислитися про те, чого я бажаю для самої себе. А бажаю я бути щасливою і жити спокійно без сварок, страхів та побиття».

Діяльність проводиться в рамках проекту ВІЛ «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHFUkraine

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed