Історія Оксани як позитивна історія подолання стигми та дискримінації під час карантинних заходів COVID-19

Діяльність БО «Позитивні Жінки» звітного періоду майже повністю була переглянута та переформатована  на дистанційну, для збереження фізичного здоров’я ВІЛ-позитивних жінок під час карантинних заходів COVID-19 в Київському регіоні. У зв’язку з неможливістю проведення очних індивідуальних консультацій та групових заходів ці види послуг надавалися онлайн та за допомогою телефонного і відеозвязку. Виникла велика потреба у всіх учасниць проекту у матеріальній, соціальній та психо-емоційній підтримці за умов довготривалої ізоляції. Надано 34 набори товарів першої необхідності клієнткам за кошти проекту та шляхом локального фандрайзингу.

Літня одинока клієнтка (62 роки) Оксана вже більше 15-років живе зі статусом, але наразі вирішує питання прийняття її ВІЛ-позитивного статусу частиною близьких родичів, які проживають віддалено у місті і не підтримують активних зв’язків з жінкою. В умовах карантину інвалід 1 групи лишилася без можливості отримати супровід державної соціальної працівниці, послугами якої користувалася у рамках державної соціальної програми. ВІЛ-позитивна пенсіонерка не мала змоги навіть вийти і придбати товари першої необхідності із-за різкого загострення супутніх хронічних хвороб, бо вичерпала запас ліків  для підтримки стану їх ремісії. За клопотанням та участю соціальної працівниці було закуплено та доставлено Оксані мотиваційний набір, до складу якого входили 4 види круп, консерви, м’ясні та рибні продукти тривалого зберігання, консервація, свіжі овочі та фрукти, цукор, шоколад, санітарні засоби, дезинфікуючі матеріали. Також не забули придбати і необхідні товари для улюбленої киці нашої клієнтки, оскільки домашні тварини – частина нашого життя та позитивних емоцій!

З огляду на важкість пересування, складнощі з виходом із житла і відсутністю коштів на придбання ліків соціальна працівниця ініціювала виділення грошової допомоги для Оксани на придбання ліків з благодійного фонду «Бумеранг добра». Фонд започатковано за ініціативи самих учасниць групи взаємодопомоги «Киянка+»   і він наповнюється благодійними внесками учасниць та коштами від участі у благодійних ярмарках, і комісія з п’яти уповноважених спільнотою учасниць після ознайомлення з ситуацією прийняла рішення виділити кошти на придбання необхідних ліків.

Дізнавшися про це Оксана так розчулилася, весь час схлипуючи говорила у слухавку: «Дівчата, рідненькі, це так зворушливо! Я від болю навіть нічого зв’язного сказати не могла, не могла міркувати… А тепер легшає, і їсти що є і кицьочка муркає, підтримує мене. Як добре, що ми всі є одна в одної завдяки «Кияночці»! Телефонуємо, спілкуємося і відчуваєш, що не одинока в цьому світі!»

Індивідуальна психологічна підтримка, соціальне консультування, супровід у життєвих питаннях пов’язаних з прийняттям та розкриттям ВІЛ-статусу, мотиваційні підтримуючі заходи, а також особисте телефонне і групове  відеоспілкування та інші види діяльності за запитом учасниці пробуджують сили жінки до покращення якості свого життя, підвищують самооцінку та дають плідні результати.

Продовження історії

Життя в умовах самоізоляції та лише відносна стабілізація фізичного здоров’я  Оксані давалося непросто. Фізичних сил занести продукти з магазину додому було все ж обмаль і жінка погодилася на запит давньої подруги про сумісне проживання, позаяк у подруги в умовах карантину стався конфлікт з чоловіком. За день подруга вже перевезла речі і перші три дні справно ходила на роботу, встаючи о 4 ранку, щоб дійти пішки до свого місця працевлаштування. Надалі, отримавши платню, подруга почала вживати алкоголь і вести себе з викликом і агресивно провокувати конфлікти, не даючи Оксані навіть заспокоїтися та прилягти відпочити. Ранком подруга пожалілася, взяла гроші в борг і через декілька годин знов прийшла сп’яніла. Оксана почувала себе зле з попередніх конфліктів та просто фізично злякалася криків та погроз і проклять подруги, про алкогольну залежність якої навіть гадки не мала!

«Я чую її жахливі крики, різкі рухи, руки перед очима… а сама думаю, що зараз навіть найменшого поштовху достатньо і я впаду і помру… спазм у голові і біль, і ці крики… це жах!»

ВІЛ-позитивна жінка замість очікуваної допомоги опинилася у ситуації насильства! Та Оксана не розгубилася геть зовсім і зателефонувала учасниці ініціативної групи Киянка+ – експертці з питань протидії насильству. Отримала підтримку та алгоритм дій. Надалі діяла за порадами: заспокоїла подругу та допомогла їй лягти та заснути. Наступного дня перетелефонувала за підтримкою до куратора подруги (телефон знайшла в її контактах), зібрала речі подруги поки її не було, виставила за двері та не пустила в приміщення агресивно настроєну жінку, не дивлячися на погрози. Вже по закінченню проведених дій Оксана зв’язалася з своєю соціальною працівницею, Анною Арябінською, за психологічною підтримкою. Була проведена індивідуальна підтримуюча та мотиваційна консультація і розроблено план подальших дій. Проговорено майбутні моменти ризиків та сигналів попередження ситуацій насильства та надані рекомендації щодо подальшої психологічної та емоціональної підтримки з боку працівниць проекту: психологині та експертки з питань протидії насильству.

«Я зранку прокинулася  – і ось воно щастя: я вдома одна з кицею! Вона мене весь час підтримує – сміється, – знов с тобою поговорила і стало краще!»

 

Позитивні зміни у житті Оксани, відбуваються та закріплюються завдяки її участі в проекті «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», який впроваджується на базі організації “Позитивні жінки”, за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed