
Результати реалізації проєкту «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ, для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві»
Благодійна організація “Позитивні жінки” ділиться результатами річного проєкту «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ, для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.
Протягом грудня 2019 – грудня 2020 рр.. ми розширили роботу за моделлю безпосереднього втручання для покращення фізичного та психологічного здоров’я ВІЛ+ жінок у Київському регіоні. Світова пандемія, пов’язана із коронавірусною інфекцією, внесла корективи в нашу заплановану діяльність – ми навчилися працювати в умовах карантинних обмежень, знаходили шляхи вирішення складних ситуацій та змогли адаптувати послуги до нових умов, не втрачаючи ефективності.
На початку карантину було проведено оцінку потреб жінок та їх сімей, які опинились в складних умовах. Об’єднавши зусилля безпосередньо спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, в м. Київ, ми змогли допомогти тим, хто залишилися без засобів існування та звернувся по допомогу.
306 ВІЛ-позитивних жінок, в тому числі жінки, які зіткнулися з насильством, отримали повний пакет гендерно чутливих послуг, орієнтованих на саму жінку, що сприяло подоланню внутрішньої стигми, насильства, підвищенню самооцінки, отриманню навичок захисту своїх інтересів та прав.
З липня 2020 року ми відновили роботу в офлайн режимі, але всі групові заходи проводилися відповідно до правил безпеки у зв’язку з COVID-19.
Нашим основним досягненням та новим досвідом стала розробка онлайн-курсу «Школа Рівна-Рівній», що складалася з трьох модулів, 16 онлайн-занять. Випускниці цієї школи змогли значно підвищити свої знання в питаннях ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів, представлення своїх інтересів та захисту прав жінок, які живуть з ВІЛ. На завершення проєкту в групі «Киянка+» є 13 випускниць школи, які можуть в необхідний момент підхопити супровід жінок, надаючи консультації за принципом «рівна-рівній», представляти інтереси нових клієнток у лікарняних закладах та державних установах, здійснювати переадресацію у потрібні організації.
В процесі реалізації «Школа Рівна-Рівній» була заснована постійно діюча платформа «Онлайн учебка», яка є не тільки бібліотекою збережених вебінарів, а ще й платформою для проходження подальших онлайн-марафонів, орієнтованих на самовдосконалення та підвищення знань і навичок.
Під час карантину для жінок, які входять до складу онлайн-групи «Киянка+», на цій платформі пройшли два марафони «Відкладати, чи не відкладати, ось у чому питання», «Використання Google сервісів і соціальних мереж».
Ініціативна група проєкту підготувала хенд-мейд вироби та організувала онлайн-ярмарок, присвячений національній кампанії до 16 днів проти гендерно обумовленого насильства, який пройшов на наших офіційних сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram. Завдяки цьому ярмарку ми змогли збільшити фонд #БумерангДобра, кошти з якого використовуються для допомоги нужденним учасницям групи підтримки для жінок, які живуть з ВІЛ, «Киянки +».
Наш прорив року – це наставництво та підтримка дівчат-підлітків, які живуть з ВІЛ (14 -18 років), що стало можливим завдяки співпраці з AHF- Ukraine та проведеним дослідженням «Потреб ВІЛ-позитивних дівчат України, віком 14-18 років».
Наприкінці 2020 року було проведено онлайн-опитування, спрямоване на виявлення рівня насильства і задоволеності послугами в умовах COVID-19, що існують в Україні (з попередніми результатами можна ознайомитися на нашій сторінці).
Вже 6-ий рік ми беремо участь в кампанії «16 днів проти гендерно обумовленого насильства». В цьому році ми створили соціальні ролики щодо зв’язку ВІЛ та насильства по відношенню до жінок, з якими ви можете ознайомитись на нашій сторінці в Facebook. У підготовці роликів взяли участь активістки нашої спільноти.
Ми разом організовували екскурсії, ходили в театри, брали участь у маршах підтримки українських та білоруських жінок, ділились досвідом на національному жіночому форумі з ВІЛ/СНІД у м. Святогірськ, Донецької області. Ми відкривали свої обличчя для того, щоб бути почутими!
За цей рік ми навчали і нас навчали застосовувати свої знання в роботі, ми брали участь у фокус-групах та розробках, а також у впровадженні нових адвокаційних завдань з головною метою – поліпшити якість життя кожної з нас, Жінок!