Позитивні жінки на 24 Міжнародній конференції зі СНІДу в Канаді (2022 рік)

З 29 липня по 2 серпня 2022 р. у Монреалі (Канада) проходила наймасштабніша подія у сфері протидії ВІЛ та СНІДу за останні 4 роки International AIDS Conference — 24 Міжнародна конференція зі СНІД, про яку ми просто не можемо не розповісти.
 
Щорічно до неї долучаються експерт_ки, активістки_ки з усього світу, аби поділитися новітніми досягненнями у сфері протидії ВІЛ, дослідженнями щодо його лікування, інноваціями в області охорони здоров’я і якісного медичного обслуговування, та спільними зусиллями щодо подолання ВІЛ. Попри складну ситуацію з COVID-19, цьогоріч на AIDS2022 були присутні (віртуально та персонально) 12 300 людей зі 161 країни, серед яких й голова БО «Позитивні жінки» Олена Стрижак.
 
Олена представила на конференції українську спільноту жінок, які живуть з ВІЛ, та наші досягнення, що стали можливими у цей складний для усіх нас час завдяки безперервній роботі Позитивних жінок й тісному партнерству в Україні та світі.
 
Перший день AIDS2022 був особливо знаковим для нашої країни, бо саме у перший день відбулась сесія «Екстрена відповідь на ВІЛ та туберкульоз в Україні», на якій українська делегація разом з UNAIDS, The Global Fund та The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) презентувала неймовірні досягнення, які Україна робить у сфері ВІЛ під час війни, росії в Україні. Представниці та представники усіх спільнот розповідали, з якими викликами зіштовхнулися через війну, та як саме вдається продовжувати надавати допомогу і послуги.
Під час сесії про результати впровадження активних дій у рамках Глобального партнерства щодо ліквідації всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що була організована Глобальною Мережею людей, які живуть з ВІЛ (Global Network of People living with HIV (GNP+)), Олена Стрижак представила роботу по захисту прав жінок в Україні через надання параюридичної допомоги жінкам, які живуть з ВІЛ, та про стан проєкту Закону щодо декриміналізації передачі ВІЛ.
 
 
Важливою для нас також була сесія «Відповідь жіночої спільноти на війну в Україні», організована представницями жіночої спільноти регіону Східної Європи та Центральної Азії (Eurasian Women’s Network on AIDS), до складу якої входять БО «Позитивні жінки» та на якій ми мали змогу поділитися особистими історіями життя, незупинної діяльності у допомозі дівчатам і жінкам та досвідом створення служби психологічної допомоги.
 
Окрім того, Олена Стрижак була учасницею Симпозіуму «Включення означає залучення: участь спільнот в дослідженнях», який відбувся на 4-й день конференції. Олена розповіла про важливу роль активісток й жінок у дослідженнях, про передовий досвід і рекомендації для агенцій, що фінансують дослідження, які стосуються питань безпеки. Саме участь й представленість досвіду України та регіону СЄЦА є вкрай важливою під час міжнародних зібрань такого високого рівня.
 
 
Попри війну та країну-агресора росію, яка вже шостий місяць поспіль намагається зламати нас та позбавити будь-яких прагнень, ми продовжуємо працювати задля захисту й допомоги українській спільноті жінок, які живуть з ВІЛ.
 
Дякуємо Олені Стрижак за те, що цьогоріч була нашим голосом на AIDS2022!
 
d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed