Наші в Латвії

У понеділок семеро наших дівчат вирушили до Латвії вивчати досвід створення кризових центрів для жінок з дітьми, впровадження соціального підприємництва та знайомитися з процесом зміни законодавства по протидії насильству.

Дівчата відвідали Кризовий центр для жінок з дітьми “Milgravis” у Ризі, де жінок скеровують на безкоштовне лікування та програму замісної підтримувальної терапії, вчать економічної незалежності й елементарним навичкам ведення господарства.

Зазирнули в Міністерство соціального благополуччя Латвії, яке тісно співпрацює з громадськими організаціями. Наприклад, минулого року вони спільно працювали над законом, відповідно до якого після звернення жінки, яка постраждала від насильства, суд протягом 24 годин повинен прийняти рішення про ненаближення агресора до жінки допоки вона не напише заяву-скасування. При цьому жінка залишається вдома, а кривдник зобов’язаний залишити їхнє житло.

Дівчата не оминули увагою Латвійський парламент, у якому працюють усього 16 жінок зі 100 парламентарів. Зараз готується проект соціального підприємництва, який передбачає, що 100% всього прибутку соціальних підприємств будуть спрямовані на розвиток соціальних послуг і власне підприємства.

Позитивні жінки заїхали в Соціальний центр Церібу Спарті, де займаються реабілітацією, розвитком, підтримкою і неформальною освітою дітей та дорослих із підвищеними потребами. Зараз у центрі створено чотири класи для дітей з порушеннями розвитку інтелекту. Організація заснувала кризовий центр, що так само фінансується за рахунок коштів місцевого самоврядування. Центр орієнтований на неповнолітніх мам, мам із інтернатних закладів та тих, кого можуть позбавити батьківських прав.

Місія одного з відвіданих центрів Dardedze – вберегти дітей від насилля. За останні роки центр змінився з кризового, де просто жили діти, на амбулаторний та консультаційний. Головне – боротися з причинами: тут навчають мам і тат, соціальних працівників, вчителів, поліцейських бачити відхилення та працювати з дітьми. Серед важливих заходів – конференції з приводу сексуального насилля дітей та робота в школах. Учням розказують про види булінгу, обігруючи ситуації з агресором, коли потрібно уявити себе персонажем конфлікту і спробувати змінити ситуацію.

Подорож була інформативна! Дівчата дізнались багато нового про діяльність кризових центрів і готові працювати далі для покращення ситуації в Україні.

Інформацію підготувала Ангеліна Губська

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed