Вирішення викликів жінок, які живуть з ВІЛ в Україні

Напередодні Дня нульової дискримінації у Києві відбувся круглий стіл-семінар «Об’єднання зусиль для визначення національних пріоритетів щодо подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу: вирішення викликів жінок, які живуть з ВІЛ».

Його ініціаторками стали БО «Позитивні жінки» та ООН Жінки в Україні.

На заході були присутні представниці Уповноваженого ВРУ з прав людини та інших урядових органів, міжнародних організацій, недержавних організацій, лідерки спільноти жінок, які живуть з ВІЛ та жінок з уразливих груп (включаючи учасників Робочої групи з розробки Державної програми, а також з робочої групи ООН з питань ВІЛ).

​[smartslider3 slider=3]

Головною метою заходу було визначення кроків інтегрування ґендерної складової у процес підготовки Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2023 роки.

Учасниці акцентували увагу на тому, що дискримінаційне законодавство, нерозуміння прав людини, неготовність громадянами захищати свої права є головними чинниками, які перешкоджають ефективності впровадження програм та заходів, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ в Україні.

Аксана Філіпішина, Представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності: «За 6 років моєї роботи на цій посаді, ми не отримали жодного звернення, жодної скарги стосовно дискримінації ВІЛ-позитивних жінок. Я розумію, в яких сферах ця дискримінація може відбуватися – в переважній більшості це розголошення ВІЛ-позитивного статусу під час реалізації своїх трудових прав, під час отримання медичних послуг, зазвичай тих, які стосуються репродуктивного здоров’я. Це дуже чутлива тема, особливо для жінок».

Протягом зустрічі учасниці розглянули наявні виклики жінок, які живуть з ВІЛ, і жінок з уразливих груп; заслухали рекомендації до нової Національної програми з ВІЛ/СНІД на наступний період, які грунтувалися на результатах реалізації діючої програми та на наявному політичному середовищі; обговорили національні та міжнародні зобов’язання України для просування ґендерної рівності та розширення прав жінок, які живуть з ВІЛ (Цілі сталого розвитку та CEDAW); визначили подальші кроки у поданні пропозицій від спільнот жінок, та лобіювання включення їх до Програми.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed