Регіональні представниці “Позитивних жінок” зустрілися у Києві

14 червня, у Києві, відбулася робоча зустріч регіональних представниць БО “Позитивні жінки” з 10 регіонів України: Київської, Луганської, Сумської, Херсонської, Полтавської, Черкаської, Рівненської, Донецької, Одеської, Дніпропетровської областей.

Метою зустрічі стало навчання та надання технічної допомоги лідеркам спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, у питаннях  представництва інтересів, співпраці з владою, менеджменту, лідерства та якості послуг.

Учасниці обговорили ті активності, які відбуваються зараз, у рамках реалізації проекту «Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ»: проведення опитування “Права жінок, які живуть з ВІЛ в Україні”, фіналізація адвокаційних планів та реалізація адвокаційних заходів у регіонах, висвітлення діяльності у соціальних мережах та регіональних ЗМІ; а також зробили огляд планів та завдань на липень-вересень та на майбутню кампанію “16 днів проти гендерного насильства”. 

Ганна Арябінська, координаторка з мобілізації та розбудови спільноти

Людмила Коломоєць, регіональна представниця з м. Дніпро

Олена Стрижак, голова організації: Ми вже маємо певні досягнення від початку проекту – ми перша спільнота, яка подала пропозиції до Концепції нової Загальнодержавної цільової соціальної програми з протидії поширенню ВІЛ на 2019-2023 роки, і 9 з 18 пропозицій були  враховані. Всі вони стосуються гендерного компоненту, грунтованому на правах людини. Представниці з 4 регіонів увійшли до складу місцевих координаційних рад з протидії поширенню ВІЛ, 4 – в процесі входження. Ми також постійно тримаємо в полі зору питання доступу жінок, які живуть з ВІЛ, до допоміжних репродуктивних технологій – зокрема, до екстракорпорального запліднення. Днями Програмний комітет Національної координаційної ради з протидії поширенню ВІЛ затвердив проведення експертної зустрічі з метою перегляду Наказу МОЗ, який містить норму про те, що ВІЛ є протипоказом до штучного запліднення та рекомендував вилучити дану норму з цього наказу”.

Валентина Березос, фахівчиня БО “Мережа”, представила презентацію нової моделі електронної системи ведення медичної документації (E-Health). Ця сесія надзвичайно зацікавила учасниць зустрічі – Валентина отримала багато запитань, зокрема таких, які стосуються конфіденційності інформації та укладання договорів з сімейними лікарями.

Валентина Березос, фахівчиня БО “МЕРЕЖА”

Зустріч стала можливою, завдяки проекту «Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ», який підтримує БО “Мережа” в рамках програми “Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я”, яка фінансується Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed