Долутегравір та питання безпеки під час зачаття: Заява ICW

18 травня 2018 р. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала заяву після виявлення потенційної проблеми з безпекою препарату Долутегравір (Dolutegravir/DTG), пов’язаної з дефектами нервової трубки, зокрема такими, як відсутність повного розвитку мозку і хребта у немовлят, народжених від жінок, які приймали DTG під час зачаття. DTG також продається під торговою маркою Tivicay.

Згідно із заявою ВООЗ, проблема безпеки була визначена з попереднього незапланованого аналізу поточного наглядового дослідження в Ботсвані, в Африці, в якому було виявлено чотири випадки дефекту нервової трубки серед 426 жінок, які завагітніли під час прийому DTG. У заяві ВООЗ зазначено, що «потенційна проблема безпеки постає через вплив Долутегравіра на жінок під час зачаття, а не під час вагітності». У тому ж дослідженні не було виявлено ніяких дефектів нервової трубки серед немовлят, народжених від жінок, які почали приймати схеми на основі DTG під час вагітності. Важливо відзначити, що дані та інформація в даний час дуже обмежені. Дослідження в Ботсвані триває, і результати, отримані від інших вагітних жінок, які використовували схеми на основі DTG на момент зачаття, очікуються протягом наступних 9-12 місяців.

З моменту схвалення Управлінням з контролю за продуктами і ліками США в 2013 році, Долутегравір став популярним для багатьох, оскільки він легше переноситься, менше коштує, призводить до більш швидкого придушення вірусу і менш схильний до резистентності.

Міжнародна спільнота жінок, які живуть з ВІЛ (ICW) продовжує вести комунікацію з департаментом з ВІЛ-інфекції в ВООЗ і уважно стежить за розвитком подій, тісно співпрацюючи з ВООЗ і різними регіональними і глобальними зацікавленими сторонами в області лікування і профілактики ВІЛ, щоб зрозуміти, що означає ця новина для жінок, що живуть з ВІЛ, особливо репродуктивного віку, які планують або можуть завагітніти і вже приймають DTG або зацікавлені в доступі до DTG.

ICW закликає діяти за рекомендацією ВООЗ та інших ключових партнерів по всьому світу і на рівні країн, роблячи наступне:

Жінки і дівчата, які в даний час приймають Долутегравір, не повинні припиняти прийом ліків без попередньої консультації з лікарем або постачальником медичних послуг.

Жінки і дівчата, які приймають Долутегравір і можуть завагітніти, повинні використовувати ефективну контрацепцію.

Жінки, які приймають Долутегравір і хочуть завагітніти, повинні поговорити зі своїм лікарем або постачальником медичних послуг про те, чи є Долутегравір тим лікуванням, яке їм найбільше підходить.

Жінки, які вагітні і використовують Долутегравір, повинні негайно звернутися до лікаря або постачальника медичних послуг.

Не припиняйте Долутегравір без жодних консультацій з вашим лікарем щодо безперервності вашого життєво-важливого лікування і профілактики вертикальної передачі ВІЛ від матері до дитини.

Жінки, які в даний час приймають Долутегравір, повинні інформувати свого лікаря, якщо вони завагітніли, або думають, що вони можуть бути вагітними або планують завагітніти. Ваш лікар або постачальник медичних послуг переглянуть ваше лікування.

Якщо у вас є які-небудь питання щодо вашого лікування або контрацепції, зверніться до свого лікаря або постачальника медичних послуг, перш ніж приймати будь-які рішення.

Будь ласка, зверніть увагу, що ці рекомендації можуть змінитися з надходженням додаткової інформації.

ICW зобов’язується тримати вас в курсі будь-яких нових подій по мірі їх виникнення. Для отримання додаткової інформації ICW рекомендує читати бюлетень ВООЗ. У ньому, зокрема, йдеться про те, що жінки, які планують вагітність або не використовують контрацепцію, повинні уникати прийому Долутегравіра.

Оригінальний текст англійською.

 

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed