«Насильству немає виправдання»: підсумки акції у м. Києві

Вже 5-й рік поспіль БО «Позитивні жінки» проводить акцію «Насильству немає виправдання» в рамках міжнародної кампанії «16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства». Заходи проходили в 13 регіонах України охопивши майже 25 міст. Масштабно кампанія була представлена на Національному рівні – в столиці.

У Верховній Раді України наші членкині та активістки озвучили ключові правові бар’єри для жінок з ВІЛ. Голова організації Олена Стрижак виступила з доповіддю «Протидія дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ», акцентуючи увагу на основних правових перешкодах, з якими стикаються ВІЛ-позитивні жінки, і які й досі залишаються не вирішеними.

Детально обговорили права жінок та проблему домашнього гендерного насилля в студії радіостанції «Голос Столиці» та під час прямого включення на «Радіо Промінь».

Протягом акції на ТРК «Київ» та на офіційному сайті Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді транслювався соціальний відео-ролик «Будь у курсі=будь захищена», який створено за підтримки ПРООН. Його основна мета – збільшення кількості проінформованих жінок щодо теми ВІЛ та поширення інформації щодо інфікування цим вірусом.

Всі бажаючі могли відвідати виставку соціально-творчого проекту «Ґудзик», який створений учасницями групи «Киянка+», жінками, які пережили насилля. Проведення виставки стало можливим за сприяння Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Київського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, де і проходила виставка.

25 листопада роботу Загальнонаціональної Гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу було приурочено акції «Насильству немає виправдання», всі, хто зателефонував, мав змогу отримати безкоштовну консультацію юриста та психолога.

Для школярів та студентів навчальних закладів столиці проведено ряд інформаційних інтерактивних занять на тему «Насиллю немає виправдання», включаючи цікаві та повчальні ігри «Світлофор» про ризики інфікування ВІЛ, «Займи позицію» – стосовно тверджень про насильство та «Мітка», щодо протидії дискримінації.

Разом з курсантами ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського було розглянуто тему насилля: види, гендерне насилля, цикл насильства, статистика, законодавча база щодо протидії насилля та установи, куди можна звернутися. Особливу увагу приділили зв’язку насилля та ВІЛ-інфекції.

У Київському міському центрі по роботі з жінками Департаменту соціальної політики КМДА, в рамках акції, спільно з керівниками кризових центрів та директорами притулків для тимчасового перебування жінок, які зазнали насильства в сім’ї, обговорили питання стосовно впровадження нових гендерних підходів у наданні послуг жінкам, які постраждали від насильства та доступу до цих послуг жінок, які живуть з ВІЛ.

Директор Центру сім’ї та жінок Шевченківського району запросила представниць БО «Позитивні жінки» на зустріч з представниками нової Поліції, присвячену питанням насильства та ВІЛ. Разом з поліцейськими, які також взяли участь у обговоренні цієї важливої теми, було розглянуто проблеми насильства в Україні.

У Центрі сім’ї Солом’янської РДА, відбулася зустріч з елементами керованої дискусії, до участі у якій були запрошені експертки БО «Позитивні жінки». В ході заходу обговорювалися питання інформаційного наповнення та розробки циклу занять для підлітків та студенства з різних тем: статевий розвиток, психологічні та фізіологічні зміни різних вікових груп, зародження життя людини, медичні аборти, психологічні стани жінок, які пережили різні види насильства, ризики інфікування та шляхи передачі ВІЛ.

Для клієнток Центру «Право на здоров’я» представниці БО «Позитивні жінки» провели інформаційне заняття на тему «Насильство і ВІЛ». Жінки, які взяли участь у заході, отримали відповіді на питання, які їх цікавили та дізналися більше про правовий захист у випадку актів насильства.

В рамках акції взяли участь у конференції «Маргіналізовані жінки та насильство: не залишатись осторонь», яку організовувала ВБО «Конвіктус Україна» та долучилася до розробки практичних рекомендацій для донорів, ЗМІ, спеціалістів (соціальних працівників, психологів, педагогів) та НУО щодо покращення якості та доступу до послуг для маргіналізованих жінок.

Під час відкриття щорічного фестивалю «Арт проти насильства!», організований ГО «Клуб «Еней», метою якого є захист життя і здоров’я жінок, на прес-конференції виступила Віра Варига, яка розповіла про проблему насилля по відношенню до жінок України та про Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства».

На майстер-класі з самооборони учасниць навчали вірити у власні сили і не давати порушувати особисту безпеку, свободу права на прийняття свого рішення, право на життя без насилля.

В рамках акції активістки БО “Позитивні жінки” та учасниці групи “Киянка+” вчилися кататися на ковзанах під керівництвом фігуристки з Канади.

В рамках кампанії було розроблено та випущено брошури, в яких роз’яснюється, що таке насилля, його види, а також перелік законів, які потрібно знати задля протидії домашньому насиллю. 500 брошур било роздано під час заходів Кампанії.

Всього у столиці, за період акції, було проведено 20 активностей, що дало змогу охопити понад 1000 людей, не враховуючи слухачів радіо та глядачів ТРК «Київ». Та, незважаючи на закінчення акції, БО «Позитивні жінки» продовжують активну роботу у сфері протидії насилля, проводять багато тематичних заходів та займаються запровадженням змін до чинного законодавства. Яскравим прикладом є робота у проекті «Підтримка та наснаження ВІЛ+ жінок Київського регіону для протидії насильству та стигмі», де надається соціально-психологічна допомога за моделлю безпосереднього втручання для покращення фізичного та психологічного здоров’я жінок у Київському регіоні. Проект реалізується за підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.

Жінки, які хочуть скористатися послугами проекту, вирішити складні ситуації, пов’язані з ВІЛ та насильством, можуть звертатися за нашим телефоном Гарячої лінії 067-239-69-36.

Дякуємо за допомогу у проведенні акції «Насильству немає виправдання» у місті Києві: ПРООН в Україні, ООН Жінки, БО «100 відсотків життя», AHF-Ukraine, Київському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Київському правобережному центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, Київському міському центру по роботі з жінками, Департаменту соціальної політики КМДА, Центру сім’ї та жінок Шевченківського району, Центрі сім’ї Солом’янської РДА, керівництву ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, керівництву Центру «Право на здоров’я», ВБО «Конвіктус Україна», ГО «Клуб «Еней» та Загальнонаціональній Гарячій лінії з питань ВІЛ/СНІДу.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed