Дослідження проблем туберкульозу серед жінок

БО «Позитивні жінки» восени цього року провели аналіз становища жінок і дітей, яких торкнулася проблема туберкульозу, результати якого виклали у одноіменному документі. До співпраці у проведенні дослідження були залучені МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», фінансова підтримка – БО «100% життя», в рамках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Метою аналізу було визначити, з якими труднощами стикаються жінки, та зокрема жінки з дітьми, в процесі лікування туберкульозу, щоб спланувати подальші інтервенції для подолання виявлених бар’єрів у лікуванні ТБ.

Всього у опитуванні взяла участь 201 респондентка. До дослідження були залучені жінки, які хворіють чи хворіли на туберкульоз протягом останнього року, перевага надавалася жінкам з дітьми до 18 років.

Географічне охоплення: Дніпропетровська, Донецька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська та Черкаська області.  Каналом рекрутингу респонденток виступили регіональні координаторки БО “Позитивні жінки”.

Ключовими бар’єрами у проходженні курсу лікування ТБ хворими опитані жінки назвали чинник економічного характеру (брак грошей на транспорт / підтримуючі препарати / якісне харчування), а також незадовільні умови у протитуберкульозних закладах. Також для жінок, на яких в більшості випадків лежить обов’язок по догляду і вихованню дітей (не лише на мамах, але й бабусях та інших близьких родичках), суттєвим бар’єром залишається потреба доглядати за дитиною.

Для 40% опитаних жінок (81 жінка) процес лікування від ТБ ускладнюється необхідністю суміщення лікування і виховання дітей до 18 років. На час перебування у стаціонарі у 26% опитаних жінок з дітьми не було можливості залишити дитину/дітей з чоловіком та/або близькими родичами.

Ключовими знахідками, отриманими під час проведеного опитування стало визначення специфічних потреб жінок (у тому числі жінок, які виховують дітей до 18 років), які стикнулися з туберкульозом, щодо діагностики, лікування ТБ, організації супроводу та допомоги (оптимізації логістики під час діагностування та лікування ТБ (особливо на амбулаторному етапі); подолання бар’єрів під час проходження лікування; забезпечення прийнятних умов перебування в стаціонарах; потреби в соціальній та психологічній підтримці хворих на ТБ та їхніх родин на всіх етапах лікування; переході на амбулаторну форму лікування (може найкращим чином задовольнити більшість потреб пацієнтів без значного фінансового та організаційного навантаження на систему охорони здоров’я).

На основі отриманої інформації сформовані рекомендації щодо організації протитуберкульозної допомоги з урахуванням гендерних чинників.

Презентація з результатами аналізу була представлена на засіданні Керівного Комітету Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» 17 грудня Оленою Стрижак, головою БО “Позитивні жінки”.

З повним текстом Аналізу ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Авторка Аналізу – Ольга Цвілій.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed