Марш Жінок 8 Березня: вимоги БО “Позитивні жінки”

Благодійна організація «Позитивні жінки» представляє національну спільноту жінок, які живуть з ВІЛ, об’єднуючи учасниць, які виступають за дотримання прав жінок в Україні, передусім тих, які живуть з ВІЛ, та уразливих до інфікування ВІЛ. «Позитивні жінки» просувають ідеї наснаження та всебічної підтримки і розвитку жінок. 

Станом на 1 липня 2018 року в Україні під медичним наглядом перебували 65 755 ВІЛ-позитивних жінок, з них 42 093, або 64%, отримували антіретровірусне лікування. Загальна кількість жінок з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція за перше півріччя 2018 року становила 3 549 (40,2% від загальної кількості нових випадків захворювання). У 2017 р. в Україні зареєстровано 1165 нових випадків ВІЛ-інфекції серед вагітних, це становить 44,7% від загальної кількості ВІЛ-позитивних вагітних (2606 жінок) та 21,9% від нових випадків ВІЛ-інфекції серед жінок 15-49 років (5328 жінок).

Згідно з результатами дослідження, проведеного в 10 регіонах України, кожна десята жінка з ВІЛ переконана, що у випадку порушення її прав як жінки, яка живе з ВІЛ, вона не отримає необхідний правовий захист і ще 23,8% жінок не знають, чи можуть розраховувати на правову підтримку. 41% респонденток не знають свої права і не знають, куди скаржитися на дії медпрацівників, якщо їх права порушуватимуть в медичних закладах. Майже кожна п’ята жінка з ВІЛ, не вірить, що медпрацівники не розголошують їх ВІЛ-статус, або будь-які інші деталі без їх згоди, і ще 22% не знають, чи це відбувається. 

Аспекти, які мають великий вплив на жінок, які живуть з ВІЛ, в забезпеченні доступу до якісних медичних та соціальних послуг та благополуччя розподілилися наступним  чином:

  • Вартість послуг в місцях, де вони надаються – 61,5%
  • Вартість проїзду до місця надання послуг – 55%
  • Відсутність підтримки сім’ї – 41%
  • Економічна залежність від партнера(ів), членів сім’ї – 26,4%
  • Стигма і дискримінація на робочому місці в зв’язку з ВІЛ – 21%
  • Вартість дошкільної освіти, доглядальниці для дітей, черга в дитсадок – 21%
  • Вартість і тягар догляду за іншими членами сім’ї – 17%
  • Розлучення, вдівство, роз’їзд – 15,2%
  • Дискримінація на робочому місці в зв’язку з статтю, віком або наявністю (відсутністю) дітей – 13%

Протягом 2018 року до приймальнь Української Гельсінської спілки з прав людини в мм. Дніпро, Київ, Кропивницький, Львів, Рівне, Суми, Харків, Херсон, Хмельницький та Чернігів звернулося 182 жінки, які живуть з ВІЛ, з них 181 повторно.

Ми закликаємо:

1. Забезпечити дієві механізми захисту персональних даних жінок, які живуть з ВІЛ.

2. Видалити або врегулювати існуючі в нормативних актах МОЗ суперечності, які порушують права людини ВІЛ-позитивних жінок – право на материнство, репродуктивні права, право всиновлювати дитину та право на захист від дискримінації.

3. Забезпечити застосування сучасних керівництв ВООЗ з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я жінок, які живуть з ВІЛ, та рекомендацій комітету з ліквідації дискримінації жінок, зокрема в контексті грудного вигодовування, профілактики раку молочної залози та раку шийки матки. Забезпечити відповідний збір статистичної інформації.

4. Забезпечити дієві механізми доступу жінок, які живуть з ВІЛ, до правосуддя у разі відмови в наданні медичних послуг, зневажливого ставлення, завищеної вартості послуг, відправлення до “спеціалізованих” закладів, тощо.

5. Розробити та впровадити механізми громадського моніторингу щодо дотримання прав жінок, які живуть з ВІЛ, через залучення самих жінок до відповідних рад, дорадчих органів, комітетів, тощо.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed