Подробиці про всиновлення дитини ВІЛ-позитивними батьками

Минулого тижня ми розповідали про перший в Україні випадок всиновлення дитини ВІЛ-позитивними батьками. Це перша велика перемога за 10 років дії дискримінаційного закону.

28 жовтня 2019 року окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним п. 3 Переліку наказу МОЗ від 20.08.2008 року №479 щодо захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, а саме хворобу, зумовлену вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Протягом 30 днів з моменту винесення рішення Міністерство охорони здоров’я може його оскаржити. Якщо це не відбудеться, то люди, які живуть з ВІЛ, зможуть без перешкод всиновлювати та брати під опіку діток, так як дане рішення суду являється підставою, щоб ВІЛ виключили з переліку захворювань, які забороняють всиновлення.

Ми провели своє “розслідування” і дізналися подробиці цієї резонансної справи.

Альбіна Котович, керівниця Одеської громадської організації “Сонячне коло”, на початку 2018 року подала відповідні документи, щоб взяти опіку над дитиною на прохання однієї зі своїх клієнток. На той час жінка жила з ВІЛ та мала багато супутніх захворювань, її стан був важкий і більше за все вона не хотіла, щоб її син потрапив до дитячого будинку. Після смерті клієнтки Альбіна почала займатися оформленням опіки. Наприкінці березня 2018 року активістка отримала відмову, причиною якої став її ВІЛ-позитивний статус. Згідно з пунктом 3 Переліку наказу МОЗ від 20.08.2008 року №479, до переліку захворювань, які забороняють стати всиновлювачем, входить і ВІЛ – інфекція. Дитина все ж потрапила до дитячого будинку, а згодом була всиновлена. Проте пані Альбіна не опустила руки, а продовжила боротися з законодавством.

Працюючи з людьми, які живуть з ВІЛ, вона розуміла, наскільки важливо для них змінити дискримінаційне законодавство. Для оскарження рішення було залучено адвокатів Віталія Матвєєва і Олега Белова. Протягом року фахівці робили все, щоб досягнути позитивного результату. І це їм вдалося! Ми щиро вдячні адвокатам, які зробили прорив у темі дотримання прав людей, які живуть з ВІЛ.

Зараз стікають останні 2 тижні, коли МОЗ може оскаржити рішення суду. Але, як прогнозує Альбіна Котович, цього статися не повинно, оскільки представники влади розуміють важливість виключення ВІЛ з переліку захворювань, які забороняють всиновлення. Ми дуже сподіваємося, що до 1 грудня – Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, ми всі отримаємо гарні новини про те, що вже у найближчому часі жоден Закон не заборонить людям, які живуть з ВІЛ, ставати батьками чи опікунами.

Матеріал підготувала Ірина Соловей

Photo by Andre Guerra on Unsplash

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed