Позиція БО «Позитивні жінки» відносно результатів конкурсу на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я України

Благодійна організація «Позитивні жінки» вимагає від Міністра охорони здоров’я Максима Степанова скасувати результати конкурсу на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я та оголосити новий конкурс — з жорстким дотриманням процедур та прозорості.

3 грудня 2020 року відбувся “конкурс” на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це вже третя ключова структура охорони здоров’я, де міністр Максим Степанов намагається поставити очільником зручну для себе людину і завдяки його втручанню цей конкурс на ключову посаду в структурі охорони здоров’я відбувся із кричущими порушеннями.

Конкурс пройшов непрозоро для громадськості і безпосередньо для тих, кому діяльність ЦГЗ є визначною для життя. Першочергове порушення цього конкурсу — відсутність прозорого формування конкурсної комісії. МОЗ свідомо не включив жодної профільної громадської чи пацієнтської організації, що протягом багатьох років плідно працюють у галузі громадського здоров’я, хоча відповідні заяви на включення до комісії від нас були подані до МОЗ. Натомість до комісії було включено 2 людини від ручних профспілкових організацій та 1 людина від НУО, що не має відношення до громадського здоров‘я.

Окрім цього не було забезпечено участь спостерігачів від міжнародних організацій в сфері охорони здоров’я — ВООЗ, CDC, ПРООН, ЮНІСЕФ. Журналісти також не мали можливість висвітлювати цей конкурс – попри те, що МОЗ розмістив на сайті офіційне повідомлення для ЗМІ, конкурс протягом дня пересували 4 рази і не інформували про це офіційно.

Відсутність належного прозорого контролю призвело до суттєвих процедурних порушень — одного з кандидатів, а саме Родину Романа Анатолійовича, було допущено до конкурсу, хоча він порушив терміни подання заяви на участь у конкурсі та не завантажив вчасно щорічну декларацію в НАЗК. Але його кандидатура була розглянута, він був допущений до конкурсу та врешті-решт оголошений переможцем.

Друге важливе порушення: МОЗ не оприлюднив протокол засідання конкурсної комісії, де мало бути зазначено поіменне голосування за конкурсантів та їх конкурсні пропозиції, питання до конкурсантів та особливі думки членів комісії під час конкурсного відбору, які вплинули на прийняття рішення за результатами засідання.

Ми, як національна організація, що представляє спільноту жінок, які живуть з ВІЛ, не визнаємо результату конкурсу та вважаємо, що наявний виконуючий обов’язки генерального директора Ігор Володимирович Кузін краще підготовлений до цієї посади та має реальний досвід управління ЦГЗ впродовж важкого 2020 року.

Центр громадського здоров’я є ключовою установою у реагуванні та боротьбі з пандемією COVID-19. Саме він збирає та аналізує статистику захворювань та одужань, прогнозує розвиток епідемічної ситуації, координує питання діагностики COVID-19 та навчання медиків, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Також ЦГЗ бере безпосередню участь в підготовці країни до вакцинації від  COVID-19. Зміна очільника Центру у такий складний момент безперечно негативно вплине на реалізацію ініціативи COVAX — прогнозуємо затримку у поставці вакцин, а також загрозу зриву наступних.

Окрім цього, Центр громадського здоров’я також координує роботу таких важливих програм, як рутинна вакцинація населення від інших захворювань, послуги з лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та програми замісної підтримувальної терапії. Всі ці напрямки потребують донорської та міжнародної підтримки, яка може бути зупинена через непрозорість рішень та втрати суб’єктності ЦГЗ. А це життя мільйонів українців.

Отже, враховуючи критичну важливість посади, ми вимагаємо скасувати результати конкурсу, оголосити новий та сформувати чесну та фахову конкурсну комісію з обов’язковою участю у складі профільних громадських та пацієнтських організацій, залученням ЗМІ та міжнародних організацій для забезпечення прозорості процесу на всіх його етапах.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed