Законодавчі ризики для активісток та організацій, що працюють в сфері ВІЛ та прав людини в Україні

Сьогодні найактуальнішою темою сучасності є питання цифрової безпеки. Кожна людина хоче мати безпечний доступ до онлайн сервісів та гарантії збереження конфіденційної інформації про себе. Окремо постають законодавчі ризики для активісток та громадських організацій, що працюють у сферах наркополітики, ВІЛ-інфекції, прав людини та політики щодо ЛГБТІК.

В останні роки в країнах Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА) активістки та представниці ключових спільнот все частіше стикаються з агресивними діями з боку засобів масової інформації, поліції, а також організацій та рухів, що декларують ідеї патріархату та націоналізму. Через репресивне законодавство, криміналізацію та дискримінацію особливо вразливими виявляються жінки, які вживають наркотики, та жінки, які живуть з ВІЛ. Через величезну стигму ситуація стає критичною і для трансгендерних жінок, лесбійок та бісексуальних жінок. Правозахисниці та активістки все частіше повідомляють про погрози, затримання та розголошення особистої інформації. При цьому, у країнах СЄЦА вводяться в дію нові законодавчі акти, спрямовані на посилення урядового контролю за організаціями громадянського суспільства, особливо тими, що працюють у галузі прав людини.

Інформацію з цього питання зібрано та систематизовано у звіті, підготовленому асоціацією ВІЛ-сервісних організацій Deutsche Aidshilfe за технічної підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) та експертної підтримки Тетяни Журавської («Люди Плюс», Білорусь), Алла Бессонова («Сеть женщин из ключевых сообществ», Киргизстан) та Олени Стрижак (БО «Позитивні жінки», Україна) в рамках проекту «Захищаючи правозахисниць, жінок, які живуть з ВІЛ, та представниць ключових груп в регіоні СЕЦА».

Ми сподіваємось, що звіт допоможе активісткам та правозахисницям у розробці стратегій для забезпечення інформаційної та фізичної безпеки в себе на місцях. Ознайомитись з напрацюваннями детальніше ви можете за посиланням.  

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed