Участь Олени Стрижак у засіданні Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу

27 жовтня 2022 року відбулось засідання Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу.
 
На ньому Голова БО «Позитивні жінки» Олена Стрижак та Віолетта Марциновська доповіли про результати аналізу ситуації щодо виконання заходів з елімінації передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини (ЕПМД ВІЛ) в розрізі регіонів України та стан роботи регіональних комітетів з питань валідації ЕПМД ВІЛ.
 
Так, у 2021 році:
 
  • передача ВІЛ від матері до дитини (за даними ПЛР) склала 1,3 %;
  • кількість нових випадків ВІЛ-інфекції на 100 000 живонароджених дітей — 9;
  • охоплення вагітних допологовою допомогою — 99,7 %;
  • охоплення тестуванням на ВІЛ вагітних жінок — 98,7 %;
  • охоплення ВІЛ-позитивних вагітних АРТ — 95,7 %
всі показники, які маємо в Україні ВІДПОВІДАЮТЬ ІНДИКАТОРАМ ВАЛІДАЦІЇ ЕЛІМІНАЦІЇ ПЕРЕДАЧІ ВІЛ ВІД МАТЕРІ ДО ДИТИНИ.
 
Проте, залишаються проблемними питання стосовно діяльності Регіональних комітетів з валідації ЕПМД (у поточному 2022 році відбулись засідання лише 3-х МРГ з 25 існуючих) та питання забезпеченості адаптованими молочними сумішами дітей, які народжені ВІЛ-позитивними жінками в регіонах України.
 
 
 
 
Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін підтримав пропозицію Олени Стрижак щодо синхронізації даних та об’єднання зусиль Міністерства охорони здоров’я України й БО «Позитивні жінки» для контролю місцевої закупівлі та здійснення централізованих за рахунок міжнародних донорів для повного покриття існуючих потреб.
d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed