Досвід групи підтримки “Киянка+” став основою нового проекту для жінок

Що відчуває жінка, коли отримує діагноз “ВІЛ”? Як багато часу їй потрібно для того, щоб адаптуватися до свого ВІЛ-статусу? Що заважає прийняти свій статус? Які дії можуть полегшити процес адаптації і допомогти вибудувати нові правила життя?

Віра Варига, яка особисто пройшла цей шлях, створила групу підтримки “Киянка+” і стала її лідеркою, підготувала проект, базований на трирічному досвіді роботи групи та на досвіді організації Позитивні Жінки Світу (PWW). Ця модель надає жінкам можливість відновити свої сімейні та соціальні зв’язки, покращує їх доступ до необхідних послуг та сприяє їх реінтеграції у суспільство.

Проект впроваджується на базі організації “Позитивні жінки”, за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.

Коментує Віра Варига, керівниця проекту:

“Наш проект почався з жовтня, і поки що він розрахований на рік часу.

Він має два напрямки: перший напрямок спрямований на протидію внутрішній стигмі,  прийняття свого ВІЛ-статусу і себе; другий – на роботу з наслідками насильства, які переживають або пережили жінки. Протягом трьох років, відколи існує “Киянка+”, я спостерігаю, що з насильством стикається кожна друга жінка, яка до нас звертається.

Віра Варига, лідерка групи підтримки “Киянка+”

Якщо говорити детальніше про кожен з напрямків, то перший, розрахований на роботу з внутрішньою стигмою і прийняттям себе зі своїм ВІЛ-статусом, включає в себе “Школу життя з ВІЛ” – це 10 майстер-класів, кожен з окремої тематики: фізичне та психологічне здоров’я, взаємодія з партнером, працевлаштування, захист прав та інше. Останнє заняття циклу – про розкриття свого статусу іншим людям. Жінка сама приймає рішення, кому їй розповідати, кому ні, але вона вже буде підготовлена до можливої реакції, ну і до кінця Школи і її власне сприйняття діагнозу зміниться.

Для того, щоб максимально розкрити тему кожного заняття, ми запрошуємо фахівців, використовуємо рольові ігри – щоб програти ситуації, у яких може опинитися жінка.

Обов’язково в нашій програмі є практичні заняття – наприклад, написання резюме на майстер-класі по темі працевлаштування, програвання з психологом ситуацій, коли нервуєшся перед співбесідою і т.п.

На зустрічі, які стосуються здоров’я, ми запрошуємо фахівця, який говорить з нами про харчування, про ті фізичні навантаження, які нам необхідні, а які навпаки, небажані, враховуючи прийом АРВ-препаратів, їх можливі побічні дії, можливі супутні захворювання.

Окремо в проекті передбачені консультації психолога – мінімум 5, далі вже по бажанню жінки. Є консультації лікарів – ми запланували запросити гінеколога, жіночого онколога, ендокринолога, інфекціоніста, дієтолога. Всі потреби ми отримуємо безпосередньо від учасниць “Киянки+” – у нас є секретна онлайн група, у який ми час від часу проводимо опитування.  

 

Другий напрямок – конкретно стосується роботи з жінками, які потрапили у ситуацію насильства. У ній ми використовуватимемо «Програму для соціальних працівників, фахівців із соціальної роботи та інших спеціалістів, які надають послуги з питань запобігання насильству в сім’ї (МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Міністерство соціальної політики України. 2014 р.). Процес прийняття статусу жінкою ускладнюється саме тоді, коли у її житті є будь-який з видів насильства – фізичне, психологічне чи економічне. У жінки немає ресурсу, підтримки, і вона не знає як діяти. За цим напрямком у нас окремо працюватимуть психолог і соціальний працівник.

Я впевнена, що проект дасть вагомі результати, тому що у нас вже є попередній досвід, на який ми опираємося. Є жінки, які можуть проілюструвати ті зміни, які з ними сталися, історіями власного життя. Взагалі – себе можна прийняти, коли ти наповнюєшся інформацією, яка прибирає страх. Це найперша умова, на яку нанизується все інше у житті жінки, яка живе з ВІЛ”. 

Жінки, які хочуть скористатися послугами проекту, вирішити складні ситуації, пов’язані з ВІЛ та насильством, можуть звертатися за нашим телефоном Гарячої лінії 067-239-69-36.

 

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed