Кампанія “Насильству немає виправдання!” в Україні

16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства – це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня, Дня прав людини.

До заходів, які проводяться в Україні в рамках кампанії, БО “Позитивні жінки” приєдналися у 2014 році, з гаслом “Насильству немає виправдання!” – відтоді кампанія, в якій задіяні активістки, які працюють в сфері ВІЛ, проводиться у 13 регіонах України та охоплює не менше ніж 25 міст України щороку.

Глобальні та регіональні оцінки насильства щодо жінок і пов’язаних з ними наслідків для здоров’я показують, що це є значною проблемою для громадського здоров’я. Насильство щодо жінок є порушенням прав людини. За даними ВООЗ, майже третина всіх жінок піддавалися фізичному та/або сексуальному насильству з боку своїх партнерів, і майже 40 відсотків усіх вбивств жінок у всьому світі вчинені їх партнерами.

Ситуація в Україні

Більше третини (35,3%) жінок, які живуть з ВІЛ, зазнавали насильства від сексуального партнера або свого чоловіка. Ця частка значно вища, ніж у середньому серед жіночого населення (19%). Майже половина (47%) жінок після досвіду насильства не мали ніякої підтримки.

До постановки діагнозу ВІЛ жінки найчастіше зазнають насильства з боку партнера, однак позитивний діагноз ВІЛ значно збільшує ймовірність насильства в усіх сферах, і найбільше, в 15,5 разів, – саме у сфері охорони здоров’я, куди жінки мусять звертатися для забезпечення вчасного належного догляду і лікування і, відповідно, повноцінного життя [1].

Відповідно до Національного звіту про базові показники Цілей сталого розвитку, Україна встановила національну ціль “Знизити рівень ґендерно обумовленого та домашнього насильства, забезпечити ефективне запобігання його проявам та своєчасну допомогу постраждалим” до 2030 року.

БО “Позитивні жінки” проводить кампанію «Насильству немає виправдання!» тому що:

  • Насильство щодо жінок – це порушення прав людини.
  • Жінки, що піддаються насильству, входять до групи підвищеного ризику до інфікування ВІЛ.
  • Жінки, що живуть з ВІЛ, та уразливі до ВІЛ, частіше піддаються насильству.
  • Насильство знижує ефективність заходів у відповідь на епідемію ВІЛ і СНІД, оскільки обмежує доступ до необхідних послуг.

Завдання кампанії:

  • Мобілізувати жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, навколо ідеї про те, що насильство не є нормою, йому немає виправдання і саме жінка повинна перестати його приймати.
  • Підвищити правову грамотність серед жінок, які живуть з ВІЛ, мотивувати їх звертатися за правовою допомогою.
  • Актуалізувати проблеми гендерного насильства і поліпшити розуміння зв’язку між гендерною рівністю, ВІЛ і насильством.

Основні заходи:

  • Проведення флешмобу #МоїПраваВажливі та інформаційної кампанії в соціальних мережах.
  • Участь у заході національного масштабу – Звіт України про виконання Національної стратегії з прав людини, та проведення дискусії про порушення прав жінок, які живуть з ВІЛ.
  • Проведення прес-конференцій та/або круглих столів, вуличних акцій, творчих виставок, заходів для жінок, які живуть з ВІЛ, для молоді, у 10 регіонах України.

Географія:  м. Київ, Дніпропетровська, Полтавська, Херсонська, Одеська, Черкаська, Луганська, Донецька, Сумська, Рівненська області.

Контакти: Аліна Ярославська, електронна адреса linayaroslavska@gmail.com, телефон +38 067 6303534

_____________________________

[1] – Дослідження “Сексуальне та репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерне насильство, економічні та політичні можливості жінок, які живуть з ВІЛ в Україні”. БО “Позитивні жінки”, 2016 рік.

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed