Історія Олени як позитивна історія протидії психологічному насильству

Учасницею організації БО «Позитивні жінки» Олена була вже кілька років. Вона досягла значних успіхів у прийнятті свого статусу, відвідуючи заходи організації та постійно підтримуючи зв’язок з соціальними працівницями. До соціальної працівниці що працює за напрямком протидії насильству, жінка завернулася раптово, ніби вибачаючись і соромлячись. Виявилося, що вона вже протягом року знаходиться в ситуації серйозного психологічного насильства з боку співмешканця.

 

Як це зазвичай і буває, стосунки починалися дуже яскраво та здавалися дуже перспективними, тому Олена без остраху переїхала до свого коханого. Хмари над їхніми стосунками почали збиратися вже через два-три місяці. Сергій почав затримуватися на роботі, при цьому не брав слухавку, потім все частіше не ночував вдома. При цьому постійно дорікав Олені, що вона «душить» його своїми ревнощами, принижує підозрами. Коли ж він залишався ввечері вдома, не забував прихопити по дорозі з роботи пляшку міцного алкоголю. Він пропонував дівчині скласти йому компанію, і коли вона відмовлялася, називав її нудною, байдужою, не цікавою, казав що саме через цю її «правильність» йому так часто не хочеться повертатися додому… І вона погоджувалася. Аби тільки він не покинув, тільки б ночував вдома, тільки б не зрадив…

 

Коли Олена втратила роботу та опинилася в економічно залежному від партнера стані, ситуація погіршилася. Сергій вже не приховував зради. Але «втішав»: «Це дівчата лише на одну ніч, а ти – моя єдина! Якби ж ти не була такою занудою!» Занудством він називав ще й те, що вона не хотіла сексу з іншими чоловіками. А його, як він часто любив повторювати, дуже б збуджувало усвідомлення того що його дівчина повернулася додому після того, як мала секс з декількома чоловіками.

 

Коли Олена прочитала чергову публікацію про насильство у секретній онлайн-групі «Киянка+» то усвідомила – це саме воно відбувається в її житті, раніше вона думала, що раз він ні б’є значить все виправимо, «притерпиться, то й пригорнеться». Вперше вона усвідомила, що повністю зруйнована як особистість, що більше не має ані сил, ані бажання жити – вона сама звернулася та відкрилась соціальної працівниці з напрямку протидії насильству.

 

Соціальна працівниця розпочала покрокову роботу з Оленою, за «Комплексною програмою корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами та жінками, які пережили насильство або належать до груп ризику». Також Олена почала відвідувати групи взаємопідтримки, арттерапевтичні групи, увійшла та пройшла курс індивідуальної психотерапії.

 

Всі ці заходи виявилися дуже плідними: Олена влаштувалася на роботу, винайняла житло, переїхала, забрала до себе доньку, яка тимчасово мешкала з бабусею.

 

Жінка продовжує роботу над собою та пройшла тільки половину програми. Але позитивні зміни в житті надають їй надію та сили продовжувати працювати над собою, повертати впевненість у собі, у своїй цінності та унікальності, створювати нові плани на життя.

Діяльність проводиться в рамках проекту ВІЛ «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHFUkraine

 

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed