«Позитивні Жінки» розпочинають кампанію з нагоди Міжнародного дня дій за жіноче здоров’я!

28 травня – Міжнародний день дій з охорони здоров’я жінок, який більше 30 років захисники прав жінок і їх союзники в русі за сексуальне і репродуктивне здоров’я та права (СРЗП) у всьому світі відзначають різними способами. Рік за роком жінки, дівчата, захисники, однодумці та партнери продовжують вживати заходів і відстоювати сексуальні і репродуктивні права за те, чим вони є: невід’ємною частиною наших прав людини.

 

Міжнародний день дій за жіноче здоров’я (International Day of Action for Women’s Health) відзначається щорічно 28 травня починаючи з 1987 року. Завдання цього дня – нагадати урядам країн світу, що здоров’я жінок має величезне значення для майбутнього будь-якої нації.

Ідея відзначати Міжнародний день дій за жіноче здоров’я була вперше озвучена в ході Міжнародної зустрічі з питань жіночого здоров’я, яка проводилася в 1987 році в Коста-Ріці.

Перша кампанія в рамках святкування цього міжнародного дня була присвячена запобіганню материнської смертності. Вона виявилася дуже успішною, в першу чергу завдяки тому, що в ході кампанії поширювалася інформація, яку складно знайти у відкритому доступі. Кампанія допомогла заповнити прогалини в даних досліджень про здоров’я жінок і спонукала учасників до дій.

Міжнародний день дій за жіноче здоров’я офіційно визнаний урядами ряду країн, а також багатьма міжнародними організаціями. Щороку кампанію координує Всесвітня мережа жінок за репродуктивні права, яка вибирає основні теми, що освітлюються в ході заходів.

Зараз, коли права людини жінок, і особливо сексуальні і репродуктивні права, продовжують систематично порушуватися в усьому світі, мобілізація як всередині наших громад, так і за їх межами залишається вкрай важливою, щоб протистояти будь-якому відкату наших прав і сприяти впровадженню сексуальної та репродуктивної справедливості для всіх. Оскільки глобальний політичний контекст фокусується на багатьох саме економічних чинниках розвитку суспільства, як ніколи важливо привернути увагу до обмеження прав жінок, вільного прийняття рішень з усіх аспектів нашого тіла, нашої сексуальності і нашого життя. Вільне від примусу, дискримінації та насильства.

 

Ситуація в Україні

Відповідно до Національного звіту про базові показники Цілей сталого розвитку до 2030 року, Україна встановила національну ціль 3 – «Міцне здоров’я та благополуччя». Основними проблемними питаннями репродуктивного здоров’я в країні є материнська смертність та смертність немовлят, високий рівень абортів, ускладнень вагітності та пологів, невиношування вагітності, поширеність жіночої безплідності, зростання онкологічної патології у молодому віці. Смертність жінок віком 45–59 років від раку шийки матки, який відносно легко і недорого можна діагностувати та вилікувати при ранньому виявленні, майже у п’ять разів вища ніж середні європейські показники.

 Завдання кампанії:

  • Мобілізувати жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, навколо ідеї про те, що питання репродуктивного та сексуального здоров’я є невід’ємною частиною прав людини.
  • Привернути та акцентувати увагу кожної жінки до питань збереження особистого здоров’я, вчасності обстежень та регулярності профілактичних оглядів, самобереження  та особистої турботи про себе.
  • Підвищити правову грамотність серед жінок, які живуть з ВІЛ, мотивувати їх звертатися за правовою допомогою.
  • Актуалізувати проблеми гендерного насильства і поліпшити розуміння зв’язку між гендерною рівністю, ВІЛ і насильством.

«Наше здоров’я,  наші права, наше життя! Our Health, Our Rights, Our Lives!»

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday Closed
Saturday Closed
Sunday Closed